istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

Kırsal Kalkınma Giresun'un umudu oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Müdürü Özer Çoban, henüz yapılanma aşamasında olan kurumun, yöredeki istihdamı ve göçün önlenmesi adına önemli yatırım desteği sağlayacağını söyledi.

03 Ekim 2012 Çarşamba 09:00
Bu haber 2259 kez okundu
Kırsal Kalkınma Giresun'un umudu oldu
TKDK Giresun İl Müdürü Çoban verdiği bilgide; “2007 yılında teşkilatlanmaya başlayan kurumun yapılanma süreci devam etmektedir. Giresun'da, uzman ve idari kadrosunun da içerisinde bulunduğu 40 personelle hizmete geçen kurumumuz 2013 yılının ilk yarısında AB Uzmanlarında akredite olmayı yani AB tarafından tanınmayı beklemektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ardından  proje kabulüne başlayacağız.”
Her yöreye özgü projelerin daha çok ön plana çıkartıldığı gibi TKDK Giresun İl Müdürlüğü'nün de yöreye özgü projelere destek vereceğini kaydeden Çoban; “ Kurum yapılan ve kabul gören projelerin yüzde 50'sini hibe olarak karşılamaktadır. Bu doğrultuda Süt ve süt ürünleri üretimi, et, Kırsal Turizm yerel ürünleri, el sanatları gibi  projelerin yanı sıra yörede yetişmekte olan fındık, kiraz ve ceviz gibi tarım ürünlerinin yetiştirilmesi ve mamullerinin değerlendirilmesine yönelik projeler üretilebilinir. Projelerin desteklenmesi konusunda ise çeşitli projelerin farklı destek fiyatları olsa da şunu söyleyebiliriz ki alt limiti 15 bin TL'den, 1 milyon Euro'ya kadar  yüzde 50'si hibe olarak karşılanmaktadır. Ayrıca 45 yaş üzerindeki yatırımcıların desteklenme oranı ise yüzde 65'e ulaşmaktadır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV