istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

GZO’ DAN REKABET KURULU’NA ÇAĞRI

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, geçen yıl 3 dolardan işlem gören fındığın bugün 2 dolardan işlem gördüğünü belirterek ”Aradaki 1 dolar nereye gitti, Rekabet Kurumunu göreve çağırıyoruz” dedi

06 Eylül 2018 Perşembe 11:10
Bu haber 234 kez okundu
GZO’ DAN REKABET KURULU’NA ÇAĞRI
 Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık serbest piyasasında tekelci zihniyetin hüküm sürdüğü bir dönmede, rekabet kurulunun halen resmi belge peşinde koşmasına bir anlam ve mana veremediklerini kaydetti.
Karan yaptığı açıklamada, geçen sezon dolar bazında 3 dolar seviyesinden işlem gören fındık fiyatının bugün 2 dolar seviyesinden işlem gördüğünü belirterek, aradaki bir dolarım kimin cebine gittiğinin rekabet kurulu tarafından araştırılarak, ortaya çıkarılması istedi. Dolarda kurundaki yükselişin ardından A’den Z’ye tüm gıda ve tüketici fiyatlarına yüzde 100’ü bulan oranlarda zam yapıldığını ifade eden Karan, fındık fiyatında ise bunun tam tersinin yaşandığını, geçen sezona göre fındık fiyatının bir dolar gerilediğini vurguladı. Fındık fiyatındaki bir doların nereye veya kimin cebine gittiğini soran Karan, “Üretici serbest piyasa şartlarına bırakacaksın, denetim mekanizması sağlıklı işlemeyecek.
Devlet rekabet kurulu gelecek elinizde tekelle ilgili bir belge, kağıt var mı? varsa bize verin biz gereğini yapalım diyecek. Sonra meydan hem boş bırakılacak, hem de tekelci zihniyet yeni senaryolarına devam edecek. Şu unutulmamalıdır ki, inceleme ve araştırma yetkisi rekabet kurumundadır. Siz gereğini yapmaz iken, en ücra yerdeki fındık üreticisi tekel ve tekelci firmaları size rahatlıkla söyleyebiliyor. Hani serbest piyasa arz ve talebe göre şekilleniyordu? Rekoltenin düşük olduğu bir sezonda, geçen yıla göre fındık fiyatında bir dolar düşüş söz konusu. Şu anda fındık fiyatı 2 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Aradaki bir dolar ne oldu? Fındık üreticisi olarak bunun cevabının açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV