istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

Giresun'da hizmet sektörü HİSER'den faydalanacak

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) öncülüğünde, Giresun'daki işletmeler Hizmet Sektörü Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (HİSER) Projesi'nden faydalanacak.

12 Şubat 2018 Pazartesi 08:46
Bu haber 1703 kez okundu
Giresun'da hizmet sektörü HİSER'den faydalanacak
Ekonomi Bakanlığı destekli projenin kabul edilmesi halinde hizmet sektöründeki işletmeler tanıtım, pazarlama, yurt içi ve dışı ziyaretler için destek alacak. GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda binasındaki tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, doğasıyla ön plana çıkan Giresun'un yerli ve yabancı turizmcilerin gün geçtikçe ilgi odağı haline geldiğini söyledi.
Kentin hizmet sektöründe aynı konfor ve profesyonelliği yakalayabilmesi adına, bu proje çalışmasını gerçekleştirdiklerini ifade eden Çakırmelikoğlu, otel, cafe, restoran ve seyahat acentelerini kapsayan projede, firmaların ilgisinin daha fazla olmasını istedi.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Giresun İl Koordinatörü Murat Aladağ ise HİSER projesindeki amacın uluslararası rekabet gücünün geliştirilmesi, hizmet gelirlerinin artırılması ve dış pazarlara açılma ile markalaşma olduğunu belirtti. Destek sürecinin dört aşamadan oluştuğunu anlatan Aladağ, şöyle devam etti:
"İşbirliği kuruluşu proje başvurusu, ihtiyaç analizi ve istihdam, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı ve yurtiçi pazarlama faaliyetleri aşamaları yer alıyor. İhtiyaç analizi, eğitim, danışmanlık ve organizas-yon faaliyetleri toplam bütçesinin destek üst limiti 400 bin dolar ve destek oranı yüzde 75."
Yurtdışı tanıtım ve organizasyon faaliyetleri destek üst limitinin 3 milyon dolar olduğunu kaydeden Aladağ, "Faaliyet başına 150 bin dolar destek veriliyor ve yılda en az onar adet faaliyeti içeriyor. Destek oranı ise yüzde 75. Program süresi ise 3 yıl." diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV