27 Mayıs 2018 Pazar

GİRESUN’A REİS SÖZÜ!

Giresun'a Hayvan Hastanesi açılacak

Giresun İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin Genel Kurulunda Talat Çetiner yeniden başkan seçildi

31 Mayıs 2017 Çarşamba 09:38
Bu haber 704 kez okundu
Giresun'a Hayvan Hastanesi açılacak
 Giresun İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğinin yapılan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Talat Çetiner hayvan hastanesi açacaklarını söyledi.
Çetiner şöyle dedi: “Karadeniz de ilk defa hayvan hastanesi açacağız. Yine rekabet piyasası oluşturup üyelerimize çok ucuz fiyata ilaç temin edeceğiz ve hasta muayenesine gideceğiz. Suni tohumlamada olduğu gibi. Bu hizmetler ve seçim bir takım işidir, ekip işidir. Ekip olarak iyi hazırlandık, iyi hizmet verdik, iyi çalıştık ve seçimi kazandık. Bu çalışmalarından dolayı yönetim kuruluna, birlikte çalışan personellerime, bize yardımcı olan ve yanımızda duran dostlarıma çok teşekkür ederim. Giresun'a ve birliğimize hayırlı olsun” dedi.
Yapılan genel kurula iki liste katıldı. Katılan listelerden Servet Çiftçi 518 oy alırken Talat Çetiner 998 oy alarak rakibine 480 oy fark atarak tekrar Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Başkan Çetiner genel kurulda yaptıkları hizmetleri ise şöyle anlattı, “2007 yılında birliğimizi kurduk ve 10 yıldır Giresun hayvancılığına küpe takma, suni tohumlama, süt toplama, tarım danışmanlığı yapma, üyelerimizin destek almasına yardımcı olma gibi hizmetler verdik. İlimizde 2012 yılında 100 ile 250 lira arası suni tohumlama yapılıyordu. Birlik olarak suni tohumlama yapmaya başladık. 5 yıl sonra ilimizde suni tohumlama 50 ile 125 lira fiyatı arasında yapılıyor. Rekabet piyasası oluşturduk. 5 yıl sonra yarı yarıya düştü.2016 yılında Türkiye ilk ve tek birlik olarak bedava küpe taktık. Birliğimize maliyeti 180 bin liradır. 2017 yılında da üyelerimize bedava, üye olmayanlara 8 TL küpe takıyoruz. DOKAP dan 2,5 milyonluk süt soğutma tankı proje yaptık. 185 adet süt soğutma tankı aldık Sütçülük yapan ve süt satan üyelerimize 15 bin lira değerindeki süt soğutma tanklarını bedava dağıttık ve dağıtıyoruz” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV