21 Şubat 2018 Çarşamba

Katı atık toprağı inceleniyor

Genç Çiftçilere Destek sürüyor

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Genç Çiftçi Projeleri başarıyla devam ettiriliyor.

16 Kasım 2017 Perşembe 08:30
Bu haber 718 kez okundu
Genç Çiftçilere Destek sürüyor

 Giresun’da 2016 yılında 231 Genç Çiftçi Projesi için 6 milyon 930 bin TL ödenek tahsis edildi.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Genç Çiftçi Projeleri başarıyla devam ettiriliyor. Giresun’da 2016 yılında 231 Genç Çiftçi Projesi için 6 milyon 930 bin TL ödenek tahsis edildi.

Bu hibe desteği kullanılarak 128 adet büyükbaş hayvancılık, 46 adet küçükbaş, 46 adet arıcılık, 6 adet kanatlı, 3 adet kapama meyve bahçesi, 2 adet örtü altı tesis yapımı tamamlanmıştır. Bu tesisler İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz teknik ekipleri tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte, faaliyet ve teknik yönlerden kontrol ediliyor.

Giresun’da bu yıl ise 238 adet Genç Çiftçi Projesi Bakanlığımızca onaylanmış ve 7 milyon 140 bin TL ödenek tahsis edildi. Projelerin yatırım gerçekleşme iş ve işlemleri halen devam ediyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV