22 Temmuz 2018 Pazar

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Fındık üreticisine 800 milyon liralık destek

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan: "Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin fındık üreticimizin bu desteklemeden faydalanması beklenirken, 2017 yılı içinde yaklaşık 800 milyon lira üreticilerimizin hesaplarına yatırılmış olacak"

27 Eylül 2017 Çarşamba 09:16
Bu haber 676 kez okundu
Fındık üreticisine 800 milyon liralık destek

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, ülke genelinde yaklaşık 400 bin fındık üreticisinin fındıkta alan bazlı gelir desteğinden faydalanmasının beklendiğini belirterek, "2017 yılı içinde yaklaşık 800 milyon lira üreticilerimizin hesaplarına yatırılmış olacak" dedi.

Soydan, oda binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, fındıkta alan bazlı gelir desteği için başvuruların Resmi Gazete'de yayımlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair tebliğ uyarınca başladığını söyledi. Üreticilere dekar başına 170 lira destekleme ödemesi yapılacağını bildiren Soydan, şunları kaydetti: "Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin fındık üreticimizin bu desteklemeden faydalanması beklenirken, 2017 yılı içinde yaklaşık 800 milyon lira üreticilerimizin hesaplarına yatırılmış olacak. Bilindiği üzere fındık üreticilerinin bakım noktasında çok ciddi maliyetleri oluyor. Bu desteklemenin de üreticilerin maliyetlerine çok ciddi faydası oluyor. Hem esnafımız hem de tüm Karadenizli fındık üreticisi alan bazlı gelir desteğinden son derece memnun. Bu desteğin sürmesini ümit ediyoruz." Soydan, fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği kapsamında 2009 yılından bu yana 5 milyar liranın üzerinde ödeme yapıldığını da sözlerine ekledi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV