istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

Fındığın tarladan sofraya yolculuğunu izleyecekler

Trabzon'da "Fındık Ocağı" adı altında kurulan şirket tarafından hayata geçirilen proje kapsamında bölgeye gelen çeşitli sektör temsilcileri, fındığın bahçeden sofraya olan yolculuğuna tanık olacak

02 Ağustos 2018 Perşembe 09:37
Bu haber 252 kez okundu
Fındığın tarladan sofraya yolculuğunu izleyecekler
 Trabzon'da "Fındık Ocağı" adıyla kurulan şirket tarafından hayata geçirilen Fındık Ocağı Hasat Şenliği Projesi kapsamında, bölgeye gelen çeşitli sektör temsilcilerine fındığın bahçeden sofraya yolculuğu anlatılacak.
Fındığın tüm aşamalarının evre evre ele alınacağı organizasyon, 3-5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bölgeye gelen sektör temsilcileri bu sayede hem fındığın üretim aşamalarını yakından görme, hem tatil yapma hem de yöre ve bölge kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacak.
Şirketin Genel Müdürü Seyyara Sungur, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fındık Ocağı Hasat Şenliği Projesi'ni uzun süredir hayal ettiğini söyledi.
Fındığın bahçeden, fabrikaya ve sofraya olan hikayesini detaylı bir şekilde anlatmak istediklerini vurgulayan Sungur, "Amacımız fındıkta bir agro turizm oluşturmak ve bunun yanı sıra katılımcılara yöre kültürünü yaşatırken fındığın hayatımıza ne gibi bir katma değer kattığını göstermektir" ifadesini kullandı.

"KATILIMCILAR TRABZON'DAN MEMNUN AYRILACAKLAR"
Sungur, bunun için çok güzel dolu dolu bir program hazırladıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
"Karadeniz Teknik Üniversitesinden akademisyen hocalarımızın yanı sıra çok önemli isimler bizimle birlikte olacak. Katılımcılar, fındıkları toplayacakları sepetleri kendileri örecekler. Yöresel kıyafetlerle bahçeye girip fındık toplayacaklar. Sonra topladıkları fındıkları harmana serecekler. Tabi bu işler türküler ve maniler eşliğinde olacak. Horon ekiplerimizin yanı sıra olmazsa olmazımız kemençe de olacak. Yöresel yemeklerimizden tadacaklar. Son gün de müthiş bir Trabzon gezisiyle final yapacağız."
Katılımcıların Trabzon'dan memnun ayrılacaklarını belirten Sungur, "Misafirlerimiz buradan ayrıldıklarında Trabzon'un eski kültürünü, gelenek ve göreneklerini, el emeklerini yerinde görmüş olacak. Fındığın tüm evrelerini gözlemlerken bu işin ne kadar meşakkatli olduğuna da bizzat tanık olacaklar" diye konuştu.
Sungur, etkinliğe Türkiye'nin çeşitli illerinden sağlıklı yaşam uzmanı, çeşitli sektörlerden firma sahipleri ve yetkililerin katılacağını işaret ederek, Fındık Ocağı Hasat Şenliği'nin önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı bir şekilde yapılacağı da sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV