16 Temmuz 2018 Pazartesi

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

“Fındığa ve üreticiye sahip çıkın” çağrısı

CHP Giresun İl başkanı Necati Tığlı, yaklaşan fındık sezonu öncesinde AK Parti hükümetine fındığa ve fındık üreticisine sahip çıkma çağrısında bulundu.

21 Temmuz 2017 Cuma 17:53
Bu haber 654 kez okundu
“Fındığa ve üreticiye sahip çıkın” çağrısı

Tığlı yaptığı açıklamada, "Yeni bir fındık hasadına kısa bir süre kaldı. Ancak görüyoruz ki bu kadar önemli olan bu ürünümüz hak ettiği değeri göremiyor, üreticimiz emeğinin karşılığını alamıyor. Özellikle AKP hükümetinin yanlış tarım politikaları sonucunda hepten dibe vurmuş durumda. AKP üreticiden değil, sermayeden yana tutum alarak fındık üreticisini perişan etmektedir. Bu hükümet fındığın hak ettiği fiyatı bulmasına yönelik piyasanın oluşmasına zemin hazırlamamaktadır. Üreticiyi sermayenin, fındık kartellerinin acımasız uygulamalarına terk etmiştir.  Hükümet fındığa yatırım yapmak, verimi arttırıp üreticiyi memnun etmek yerine, dönüm başı paralarıyla aslında ürünün değerini yok etmekte ve üreticinin hevesini kaçırmaktadır” dedi.

Tığlı açıklamasını şöyle sürdürdü” Diğer yandan fındığın sigortası ve üreticinin güvencesi olması gereken üretici kuruluşu Fiskobirlik ise artik yok hükmündedir. Fiskobirlik de bu hükümetin duyarsızlığı nedeniyle esas görevlerinden uzaklaşmıştır.

Ana muhalefet partisi CHP olarak biz emekten yana politikalarımızla her dönem fındık üreticisinin yanında olduk. Olmaya da devam ediyoruz. Fındık konusundaki olumlu düşüncelerimiz, politikalarımız secim bildirgemizin en başında yer almıştır.

Yeni bir hasat dönemi baslarken tavsiyemiz; üreticimiz piyasa şartları oluşmadan fındığını satışa sunmasın. Ürününe sahip çıksın ve hak ettiği değeri almaya özen göstersin. Kuskusuz bizler de fındıkla iştigal eden borsa, dernek, oda ve sendikalarla iletişim halinde olup üreticiden yana en verimli piyasanın oluşmasına destek sunacağız.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV