25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

CHP, “Fındık fiyatı şaka gibi”

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, TMO tarafından açıklanan 10.5 liralık fındık fiyatını “Şaka gibi” sözleri ile eleştirdi

03 Mayıs 2017 Çarşamba 10:12
Bu haber 957 kez okundu
CHP, “Fındık fiyatı şaka gibi”

Dün başlayan İl Genel Meclisi Mayıs toplantılarının ilk gününde gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Mehmet yılmaz, TMO tarafından açıklanan 10.5 liralık fındık fiyatını eleştirdi. Yılmaz”  Açıklanan fiyat şaka gibi. Sezonu 14 lira ile açılan fındık 10 TL. ile destekleniyor. Buna kargalar bile güler, üreticinin elinde fındık nerede? Tarihinde ilk kez fındık rekoltesi düşük, fındık fiyatı da düşüyor ve AK Parti hükümeti buna çanak tutuyor” dedi.

Yılmaz, açıklanan fiyatla üreticilerin fındık bahçelerinden uzaklaşacağını da belirterek, “Acilen gelecek sezonla ilgili yeni fındık politikaları belirlenmeli. Sadece 1. Standart Bölgeyi yani Giresun-Ordu ve Trabzon’u kapsayacak kalite ve verim desteklemelerine geçilmelidir. Fındığın katma değeri yükseltilmeli, başta kavrulmuş kuru yemiş, krokan, cips, bol fındıklı çikolata ürünleri gibi çeşitlendirilmiş fındık ürünleri ile ilgili ihracat teşvikleri verilmelidir. Özellikle Fındığın büyük hedefi bu olmalıdır. Aksi halde işsizliğin artarak kol gezdiği Giresun, daha hızlı göç vermeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV