24 Nisan 2018 Salı

BAYRAM COŞKUSU

CHP, “Asgari ücret 1700 lira olmalı”

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, asgari ücretin en az 1700 lira olması gerektiğini söyledi.

09 Aralık 2016 Cuma 08:54
Bu haber 706 kez okundu
CHP, “Asgari ücret 1700 lira olmalı”

Türker yaptığı açıklamada, “Tek adamlık aşkına dayalı AKP iktidarı ülkemizin kaderi ile adeta dalga geçercesine oynarken, işçinin, emekçinin geleceği ile de ali Cengiz oyunlarını sürdürüyor. Yeni bir yılın yaklaşması ile toplanan ve 2017 yılı asgari ücret artışlarını belirleyecek olan, asgari ücret tespit komisyonundan gelen açıklamaları hayret ve şaşkınlık içerisinde takip ediyoruz.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklama yapıyor. Asgari ücret sadece işçi veya işvereni ilgilendirmiyor. Ülkenin dinamiklerini ve bütünlüğünü ilgilendiriyor. Asgari ücreti 1000 TL’den 1300 TL yapmamız işverenimizi tedirginliğe sürükledi. Asgari ücrete yapılan artıştaki her oran yalnız asgari ücreti değil, ekonomiyi, istihdamın ve iş gücü maliyetlerinin tamamını etkiliyor, dikkatli olmalıyız. Asgari ücret artışı da bu değerlendirmeler doğrultusunda olacaktır” dedi. 

Türker açıklamasında şunları söyledi”  TİSK Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanının ifadeleri ise inanılmayacak derecede. Asgari ücrette artış öngörülmesi, ekonomi başta olmak üzere ülkede dengesizlik yaratır, asıl önemli olan çalışanın işini kaybetmemesidir. Bu yıl asgari ücrete zam dahi yapılmamalıdır. Şimdi içi sığ ve boş söylemlerinize son vererek, hükümet yetkililerinizi uyarmanın tam zamanı. Giresunlu hemşerilerimizi doğrudan 6,5 milyon, aileleriyle birlikte 26 milyon insanımızı ilgilendiren kararın, dar gelirli emekçi dostlarımızın yüzünü güldürecek şekilde alınmasına vesile olun.

CHP’nin, partimin 7 Haziran 2016 seçimlerinde 1000 TL iken 1500 TL yapacağım, işçinin, emekçinin emeğine saygı duyacak, hakkını vereceğim, kademeli olarak da artıracağım sözüne, eriyen oylarınız, elinizin altından kayıp giden tek başına iktidarınız için 1300 TL ile yanıt verdiniz. Bugün de çıkın, zirve yapmış hayat pahalılığı karşısında emeğe, alın terine, o insanların çocuklarının geleceğine ve ailelerine saygı duyarak, millet başımızın tacıdır diyerek işveren üzerindeki mali yükün de devlet teşvik ve desteği ile azaltılarak asgari ücretin en az 1700 TL olmasına ve kademeli olarak artmasına vesile olun.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV