istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

2 OSB’de 700 kişilik istihdam

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesinde, konfeksiyon alanında ilk üretim faaliyetlerine başlayan Mola Tekstil İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ve 2018 yılı içerisinde üretim faaliyetlerine başlayacak olan Üniteks Tekstil Gıda Motorlu Araçlar San. ve Tic. AŞ. personel alımı için İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde eğitimlerine başlayacağı bildirildi.

23 Ocak 2018 Salı 09:30
Bu haber 1606 kez okundu
2 OSB’de 700 kişilik istihdam

Konuya ilişkin bilgi veren 2. OSB Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz “ Giresun 2. OSB’de ilk üretim faaliyetlerine 300 kişilik istihdam ile başlayan Mola Tekstil İnş. San. Tic. Ltd. Şti. önümüzdeki süreçte bu sayıyı 400 kişiye çıkaracak. Konfeksiyon sektöründe Türkiye’nin ilk üç ihracatçısı arasında yer alan ve 2018 yılının ortalarında Giresun 2. OSB’de üretim faaliyetlerine başlayacak olan Üniteks Tekstil Gıda Motorlu Araçlar San. ve Tic. AŞ. firması ise personel alımı için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğinde istihdam garantili eğitimlerine önümüzdeki günlerde başlayacak” dedi.

İlk etapta üretim faaliyetlerine 300 kişilik bir istihdam ile başlayacak olan firma ilerleyen süreçte bu sayıyı arttıracak. Konfeksiyon alanında üretim faaliyetleri yürütecek olan bu iki firma 2018 yılının ilk çeyreğinde Giresun’da vasıflı veya vasıfsız olmak üzere toplamda 400 kişilik bir istihdam sağlayacak. Yıl sonuna kadar ise bu sayının en az 500 kişi olması hedeflenmekte.

Konuya ilişkin açıklama yapan Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, memleketimize ve firmalarımıza hayırlı olsun dedi. Yılmaz, alımların firma, İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde gerçekleştirileceğini belirtti. Alımlara müracaat etmek isteyenlerin İŞKUR’un yayınlayacağı ilanları takip ederek başvuruda bulunması gerektiğini ifade eden Yılmaz, başvuruların ardından Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde istihdam garantili kursun başlayacağını söyledi.  Yılmaz, alımlara müracaat etmek isteyenlerin ayrıca Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iletişim kanalları aracılığıyla da konuya ilişkin bilgi edinebileceklerini sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV