25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

Tirebolu İletişim Fakültesine TV Stüdyosu kurulacak

Tirebolu’ya 3 yıl önce açılan ve her geçen gün gelişme kaydeden İletişim Fakültesi’nde eksik olan ünitelerin tamamlanması konusunda ilçedeki STK temsilcileriyle sürekli toplantılar yapan Dekan Prof. Dr. Bayram Kaya, fakülteyi dış dünyaya açabilmek adına tasarlanan projelerin hayata geçirilmesi için yoğun çaba sarfediyor.

27 Eylül 2016 Salı 10:03
Bu haber 1919 kez okundu
Tirebolu İletişim Fakültesine TV Stüdyosu kurulacak

Fakülteye tayin olduktan sonra başta Tirebolu olmak üzere Giresun ve bölgedeki diğer üniversitelerin işlevsel görevlerini yerine getirmeleri konusunda önemli projeler tasarlayan ve bölge ile birlikte hareket ederek, bu projelerin hayata geçirilmesini isteyen deneyimli bilim adamı Prof. Dr. Kaya, “Bölgemizin dış dünyaya açılması yolunda tasarladığımız projeleri hayata geçirmemiz gerekiyor.

Bu projelerin hayata geçirilmesi konusunda başta siyasilerimiz olmak üzere yerel yöneticilere ve STK’lara büyük görev düşüyor. Biz, Tirebolu İletişim Fakültesi olarak birçok projeyi ele alıp hayata geçirebiliriz. Tirebolu’nun ve yöremizin dış dünyaya açılması için hepimiz el ele verip çalışmamız ve harekete geçmemiz gerekir. İletişim Fakültesi Tirebolu için büyük bir fırsattır. Ancak, bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi ve buradaki tüm dinamiklerin harekete geçirilmesi gerekmektedir” diyerek, işe Tirebolu’dan başlanmasının önemini vurgularken; ilçede kurulan Sivil İnisiyatifin elini çabuk tutmasını istedi. Tirebolu İletişim Fakültesi’nin daha da gelişmesi ve dış dünyaya açılması için ilçedeki tüm dinamiklerin hemen harekete geçirilmesi gereğini yineleyen Dekan Kaya, fakülteye kurulan Animasyon ve Radyo Stüdyosu’nun yanı sıra Televizyon Stüdyosu’nun da bir an önce kurulmasını beklediğini belirterek, bu iş için ilçede oluşturulan komitenin elini çabuk tutması gerektiğini sözlerine eklerken; söz konusu komite üyelerinin en kısa zamanda önce Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nü, sonra Giresun Valiliği’ni ve akabinde de siyasilerle diğer ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret edeceği kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak başkanlığında oluşturulan komitenin, fakültenin gelişmesi konusunda atacağı adımların çok önemli olduğuna dikkat çeken Dekan Kaya, “Özellikle Televizyon Stüdyomuzun bir an önce kurulmasını sağlamamız gerekiyor. Okulumuzda dış dünya ile iletişimimizi sağlayacak stüdyolar kurulduğunda, burası bir cazibe merkezi haline gelecek ve Tirebolu turizm yönünden de önemli bir merkez konumuna dahil olacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV