istanbul escort

21 Eylül 2018 Cuma

Öğrenciler “Matematik Sokağı” oluşturdular

Giresun’un Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik öğretmenleri Adile Yılmaz ve Elif Ardıyok; öğrencilerin matematik derslerine olan ilgilerini arttırmak, matematiği daha somut daha gözle görülebilir ve dokunulabilir hale getirmek için uzun süren bir çalışma sonucunda öğrencilerinde katkıları ile matematik sokağı oluşturdular.

20 Nisan 2018 Cuma 11:00
Bu haber 1746 kez okundu
Öğrenciler “Matematik Sokağı” oluşturdular

Fikret Bıyık

Bu çalışmada matematik derslerinde işlenen konular ile ilgili, öğretmenlerin rehberliğinde öğrenciler birçok materyal hazırladı. Bu materyaller birleştirilerek eğlenceli bir çalışma alanı oluşturuldu.

Matematik öğretmenlerinden Elif Ardıyok yapılan çalışmayı; “Amacımız öğrencilerin matematiğe karşı ilgisini çekmek, onları matematikten uzaklaştırmadan sıkmadan bir şeyler öğretebilmek, öğrencilerin matematik korkularını yenmesini sağlamak, en önemlisi ise matematiğin günlük hayattaki kullanımını somut olarak göstermek ve görsellikle destekleyerek kalıcılığını arttırmaktır” ifadeleriyle dile getirdi.

Matematik öğretmenleri Adile Yılmaz ve Elif Ardıyok; Bu çalışmanın ilimizdeki ve ülkemizdeki diğer okullarda örnek teşkil etmesini umut ettiklerini ve matematik ön yargısının öğrencilerde bu ve bu gibi çalışmalar ile kırılacağını dile getirdiler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV