istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

GRÜ’de Güneş Enerjizi Sistemleri Semineri yapıldı

Üniversitemiz Enerji Topluluğu ile Enerji Sistemleri Mühendisliğinin birlikte düzenledikleri ve Potansiyel Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Karagül’ün konuşmacı olarak katıldığı, “Güneş Enerjisi Sistemleri” başlıklı seminer gerçekleşti.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 10:28
Bu haber 1886 kez okundu
GRÜ’de Güneş Enerjizi Sistemleri Semineri yapıldı

Mühendislik Fakültesi Harezmi Amfisinde düzenlenen programda konuşan Karagül, Güneş Enerji sistemleri konusundaki bilgi ve deneyimlerini öğrenciler ve akademisyenlerle paylaştı. 
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Yasin Karagül, güneş enerji sistemlerinin yanı sıra yenilenebilir enerji potansiyeli, lisanslı ve lisanssız üretim mevzuatı, kooperatifleşme, finansman ve hibe destekleri, arazi ve sistem ekipmanlarının seçimleri, kurulum-devreye alma-kabul ve bakım işlemleri, GES tesislerinde fizbilite, off-grid sistemler ile güneş enerjisi sistemlerinin avantaj ve dezavantajları hakkında da sunum yaptı.  Seminerin sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplayan ve öğrencileri staj konularında yönlendiren Sayın Karagül’e, günün anısına hazırlanan teşekkür plaketini ve hediyeleri Enerji Topluluğu Danışmanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlkay Türk Çakır takdim etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV