istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

GRÜ'de "Ekoturizm Rehberliği Programı" eğitime başlıyor

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Genç, Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip "Ekoturizm Rehberliği Programı"na 17 öğrencinin kabul edildiğini ve eğitime yeni akademik dönemle başlanacağını söyledi.

07 Eylül 2018 Cuma 17:28
Bu haber 249 kez okundu
GRÜ'de
Genç, yaptığı açıklamada, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde "Ekoturizm Rehberliği Anabilim Dalı"nın geçtiğimiz aylarda kurulmasının kararlaştırıldığını belirtti.
Programda eğitimin yeni akademik yılla başlayacağını ifade eden Genç, tezli yüksek lisans eğitimine başvuran 62 öğrenciden 17'sinin kabul edildiğini aktardı. İki yıllık programda öğrencilerin bir yıl eğitim alacaklarını, bir yıl da tezlerini tamamlayacaklarını vurgulayan Genç, şöyle konuştu: "Bu programa büyük ilgi oldu. Biz bu kadar beklemiyorduk. 62 kişi müracaat etti. Bunlardan 40'ı sınava girdik. 17'si programa kabul edildi. Eğitime de bu akademik yılda başlanılacak. İki yıl sonunda mezun olan öğrencilerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilen kokartları alma imkanına kavuşacak. Bu bakımdan program büyük önem taşıyor."
Genç, öğrencilerin turizm rehberliği kokartı almak için dört dönem düzenlenecek uygulama gezilerine katılma mecburiyeti olduğunu belirterek, bu konuda Turist Rehberleri Birliği ile işbirliği yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV