istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

Eğitim Sen: “Tarihi okulu hülle ile İmam hatip yaptılar”

Giresun Eğitim Sen Şube Yürütme Kurulu Çınarlar Mahallesi’nde bulunan tarihi Ticaret Lisesi binasının hülle yoluyla İmam Hatip okuluna tahsis edildiğini belirterek bu duruma çok sert tepki gösterdi.

27 Ağustos 2018 Pazartesi 09:53
Bu haber 596 kez okundu
Eğitim Sen: “Tarihi okulu hülle ile İmam hatip yaptılar”
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“İmam hatiplere ilgi olmamasına rağmen liselere giriş sınavında imam hatip kadrolarının boş kalmasına, birçok imam hatip lisesinin Anadolu liselerine dönüştürülmesi gereğinin ortaya çıkmasına rağmen iktidar ısrarcı. 3 imam hatip ortaokulu, 3 imam hatip lisesinin olduğu Giresun’da, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası hülle yoluyla imam hatip lisesine çevrildi.
Giresun' da 1947 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz yıl alınan ani bir kararla boşaltıldı. Lise, başka bir mevkiiye taşındı. Henüz eğitim öğretim yılı sona ermeden ve öğrencilerle velilere bilgilendirme dahi yapılmadan gerçekleştirilen bu acele taşınma, o günlerde tepkilere neden olmuştu. Yapılan açıklamalarda, tarihi binanın ‘Kent Müzesi'ne dönüştürüleceği bildirilmişti.
1 yıl boş bekletilen tarihi binaya, söylenenin aksine Kent Müzesi yapılmadı. Kent Müzesi olacağı beklenen ve bir yıldır boş olan tarihi binaya, Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tabelası asıldı. Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin daha önce kullandığı bina ise Hurşit Bozbağ İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürüldü. Giresun merkezde halen üç adet imam hatip ortaokulu, bir adet kız Anadolu İHL, bir tane erkek Anadolu İHL ve bir tane de İHL bulunuyor.
Giresun’da 17 Anadolu Lisesi var, açık 136. İl genelinde 18 İHL var, açık 741. Çok Programlı Lise sayısı 8, açık 93. MTAL sayısı 23, açık 1463. Bu veriler Giresun’da okullaşma politikasının ne olması ve olmaması gerektiği ile ilgili tam bir fikir veriyor. İlimizde sınavla öğrenci alan liselerde toplam 28 açık kontenjan bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi İmam Hatip Lisesi’ nde , 27 tanesi MTAL’ dedir. Fen ve Sosyal Bilimlerde açık yoktur. Sınavla öğrenci alan Anadolu Lisesi yoktur. Talep olduğu açık. Bu okul Anadolu Lisesi yapılamaz mıydı? “

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV