16 Temmuz 2018 Pazartesi

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

“Eğitim Öğretimde başarımız artıyor”

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, il genelinde eğitim öğretim veren okullardaki başarının her yıl kademeli olarak arttığını açıkladı.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 09:55
Bu haber 1172 kez okundu
“Eğitim Öğretimde başarımız artıyor”

Akkurt, Ortaokullardan liseye geçiş sınavı olarak bilinen TEOG da Türkiye ortalamalarının üzerinde başarı yakaladıklarını söyledi. Akkurt, 2013-2104 yılından itibaren başarı oranının yükseldiğini belirterek 2015-2106 yılında TEOG’da Türkiye ortalamasının 304.38 Giresun ortalamasının ise 325.08 olduğuna dikkat çekti.

Okullardaki bilimsel ve kültürel çalışmaların yanı sıra sosyal etkinliklere de ağırlık verdiklerine işaret eden Akkurt, Bilim Sanat merkezince hazırlanan projenin orta öğretimde Türkiye birinciliğine katılacağını belirtti.

DERSLİK BAKIMINDAN TÜRKİYE STANDARTLARININ ÜZERİNDEYİZ

İldeki okullaşma ve derslik sayısı hakkında da bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Giresun merkezde sadece iki ilkokulda ikili öğretim yapıldığını Yeşilgiresun ve Gazipaşa ilkokullarında ikili öğretim yapılmasının nedeninin ise bu okullara bölgeleri dışından öğrenci gelişi olduğunu ifade etti. Giresun’da 5400 öğretmen ve 72 bin öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetini yürüttüklerini kaydeden Akkurt, okullararası Giresun temalı ödüllü yarışmanın bu yıl 6.sını gerçekleştireceklerini de belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV