17 Temmuz 2018 Salı

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

ÇEMDOST'tan “Çevre Sizsiniz” Paneli

Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisleri ve Doğa Sevenler Topluluğu tarafından, ÇEMDOST Günleri kapsamında “Çevre Sizsiniz” paneli düzenlendi.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 09:21
Bu haber 945 kez okundu
ÇEMDOST'tan “Çevre Sizsiniz” Paneli
Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleştirilen panel, Çevre Mühendisleri ve Doğa Sevenler Topluluk Başkanı Gökhan Çobanoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.
Açılış konuşmasının ardından panelin ilk sunumunu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Abdullah Ayaz yaptı. “Çevre Yönetimi” başlıklı bir sunumunda müdürlüklerinin Giresun ilindeki uygulamaları ile ilgili bilgi veren Ayaz'ın sunumunu, Ziraat Mühendisi Tevfik Tekbaş'ın Giresun İlindeki atık uygulamaları ile ilgili sunumu takip etti.
Evsel atıklar, tehlikeli atıklar, evsel katı atıklar ve atıkların depolanması konularında çeşitli bilgiler veren Tekbaş'tan sonra Çevre Mühendisi Burak Öden, “Hava Kirliliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Biyolog Muazzez Özdemir Erdoğan'ın izinler ve lisanslar ile ilgili konuşmasının ardından program, NOOR Fındık Kalite Kontrol ve Güvence Müdürü Duygu Özel'in Fındıkta Karbon Ayak İzi çalışmaları sunumu ile devam etti. İnsanlığın günlük faaliyetleri sonucunda atmosferde oluşturduğu çevresel etkilerin Karbon Ayak İzi olarak adlandırıldığını ifade eden Özel, fındık sektöründe bir ilke imza atarak gerçekleştirdikleri Fındık Sektöründe Kurumsal Karbon Ayak izi Hesaplanması projesi ile ilgili bilgi verdi. Panelin ikinci oturumunda, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneğinden (TAP) Kimya Yüksek Mühendisi Savaş Arna, “Atık Piller, Bertaraf ve Geri Dönüşüm” başlıklı bir konuşma yaptı. Çevre konusunun birçok yönüyle ele alındığı panel; TAP Derneği Giresun İl Temsilcisi Çevre Mühendisi Hatice Yıldız'ın sunumuyla sona erdi.
Program sonunda kısa bir konuşma yapan Topluluk Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Tunç Dede, Giresun Üniversitesinde ve Giresun İlinde çevre bilincini ve doğa sevgisini aşılamak ve farkındalığı arttırmak için topluluklarının çeşitli etkinlikler düzenlediğini ve düzenlemeye devam edeceklerini belirtti. Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı panel, katılımcılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile sonra erdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV