16 Temmuz 2018 Pazartesi

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Bilim Limanı Giresun Üniversitesi'nin Sesi Malta'dan tüm dünyaya ulaşıyor

Giresun üniversitesi girişimci öğretim üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Osman Sirkeci önderliğinde başlatılan araştırmalar Malta'da uluslararası boyutlara ulaşıyor.

07 Haziran 2017 Çarşamba 08:56
Bu haber 1949 kez okundu
Bilim Limanı Giresun Üniversitesi'nin  Sesi Malta'dan tüm dünyaya ulaşıyor
Osman Sirkeci yönetiminde Uluslararası arenadaki çalışmalarına yeni bir halka daha ekliyor. Giresun üniversitesi öğretim üyesi Osman Sirkeci araştırma çalışmalarını sürdürürken Malta büyükelçimiz Reha Keskin Tepe'yi ziyaret etti.
HER YÖNÜYLE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME OLDU
Bir süredir Araştırma çalışmaları için Malta’da olan Yardımcı Doçent Dr. Osman Sirkeci, yapmış olduğu açıklamada ziyaretin verimliği geçtiğini belirtti. Sirkeci sözlerine şu şekilde devam etti: “Malta'da araştırma çalışmalarımızı sürdürürken çalışmalarımızla ile ilgili bilgi paylaşmak ve kendilerinin tecrübelerinden de yararlanabilmek maksadıyla sayın büyükelçimiz Reha Keskin Tepe’ye ziyaret talebimizi ilettik. Kendisinin ilgili ve nazik olumlu kabulüyle bugün Türkiye cumhuriyeti Malta büyükelçimiz sayın Reha Keskin Tepe’ye ziyarette bulunduk. Uzun yıllarını dünyanın çok çeşitli ülkelerinde büyük elçi olarak değerlendirmiş olan Keskin Tepe'nin tecrübelerinden izlenimlerinden yararlanma fırsatı bulmuş olduk. Sürdürdüğümüz araştırma çalışmamızda özellikle Malta ile ilgili kısmında Malta'da yaşayan vatandaşlarımızın iş durumları hakkında kendisinden bilgi aldık. Çalışmalarımıza maddi ve manevi olarak katılması taleplerini ilettik. Olumlu karşıladılar. Aynı zamanda önemli bir dil eğitimi merkezi olan dünyanın en küçük ada devletinde bir İngilizce kursunun işleyişini, kurslardaki denetimini, oto kontrolü, İngilizce eğitim metotlarını ve yöntemlerini yerinde incelemek üzere GV Malta English Center dil okulunun davet taleplerini ilettik. Sayın büyükelçimiz her yıl binlerce vatandaşımızın İngilizce öğrenmek maksadıyla bazen bir haftalık, bazen bir yıla kadar süren çeşitli periyotlarla geldikleri bu adı büyük kendisi küçük ada devletinde daha yararlı olacağını düşündük. Aynı zamanda Malta'daki Türkiye Cumhuriyeti'nin güncel ve tarihsel iletişim ve kültür alışverişi hakkında bilgi birinci elden bilgilendirilmiş olduk. Çalışmalarımızın daha verimli olabilmesine katkı sunacak ve büyük katkısı olacak bir görüşmeye gerçekleştirmiş olduk” dedi.

 TANER KARAMAN 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV